Lista miejsc w Europie, które musisz zobaczyć! Część druga

Lista miejsc w Europie, które musisz zobaczyć! Część druga

Przedstawiamy Ci listę miejsc w Europie, które koniecznie musisz zobaczyć! Niektóre z nich zapewne już znasz, albo może tylko o nich słyszałeś? Zerknij na tę listę zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś w trakcie planowania swojego wakacyjnego urlopu. W niektóre z tych miejsc warto jechać, kiedy pogoda w Polsce  nie namawia do wychodzenia w domu…

Część druga

Francja

- Bretania – od Nantes, swej historycznej stolicy, przez Rennes, po średniowieczne opactwo na wyspie Mont Saint-Michael na granicy Normandii, rozciąga się spokojna i urokliwa Bretania. Cisza, zatopione w zieleni miasteczka, małe kameralne restauracje, piaszczyste plaże i skaliste wybrzeże oraz mała liczba turystów w porównaniu z innymi regionami Francji. Idealne miejsce dla osób, które pragną się wyciszyć i obcować z piękną naturą, bez komercyjnego blichtru.

- Dolina Loary – nic dziwnego, że była jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych artystów przez wieki. Dolina Loary ma swój niepowtarzalny klimat – o długości 200 km i szerokości 100 km wypełniona została setkami średniowiecznych i renesansowych zamkami i pałacami. Jej środkowa część wpisana jest na listę skarbów UNESCO. Dla wszystkich miłośników średniowiecznej architektury – warto wybrać się na wycieczkę szlakiem zamków, w każdym punkcie informacyjnym do dostania mapka turystyczna!

Belgia

- Brugia – średniowieczne miasteczko, które zostało usytuowane we flamandzkiej części Belgii. Klimatem przypomina nieco włoską Wenecję, dlatego nazywana jest „flamandzką Wenecją” - zwłaszcza jeśli chodzi o ilość kanałów i brukowanych uliczek. Koniecznie trzeba się udać na Stare Miasto, które zachwyca urokiem. W Brugii odwiedź Muzeum Diamentów albo … Muzeum Frytek lub Muzeum Czekolady! Na pewno będzie smacznie. Miasto uchodzi za bardzo czyste i zadbane, chociaż rodowitych mieszkańców jest tutaj zaledwie 10%!

Słowenia

Jeden z najmniejszych krajów w Europie. Nie mniej jednak warto poświęcić kilka dni i objechać całą Słowenię! Pora odwiedzić Bled, który położony jest nad szmaragdowym i przejrzystym jeziorem otoczonym Alpami Julijskimi. Piran, miasteczko z czerwonymi dachami, położone na skalistych półwyspach i otoczone średniowiecznymi murami obronnymi. Stolica Słowenii, Lublana – przyciąga turystów z całego świata mnogością pięknych i zabytkowych mostów, w tym Potrójnego Mostu – Tromostovje. Trzeba też zgubić się na chwilę w uliczkach Starego Miasta. Nie trać więcej czasu na zastanawianie się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje. Wybierz jedno z miejsc na naszej liście!

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl