Kierunek Azja – co i gdzie zwiedzać w Azji? Część trzecia

Kierunek Azja – co i gdzie zwiedzać w Azji? Część trzecia

Kiedy w Polsce pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu, a witaminę D musimy suplementować, żeby całkiem nie zasnąć, przyda się wyjechać choćby na kilka dni w jakieś ciepłe miejsce. Choćby po to, żeby naładować akumulatory i przeżyć niezapomnianą przygodę. Obecnie panuje moda na podróżowanie w coraz dalsze i bardziej egzotyczne miejsca na świecie, dziś przedstawimy kilka miejsc w Azji, które warto wziąć pod uwagę planując urlop.

Część trzecia

Malezja – pierwsze skojarzenie: Kula Lumpur, czyli malezyjska stolica. Drugie – Malezja to kraj wież, a na myśl przychodzi charakterystyczne Petronas Towers, kiedyś najwyższa wieża na świecie. Nowoczesność, która stapia się z naturą. Tysiące herbacianych krzewów. Udaj się do Penang, jednego z największych malezyjskich miast, którego dodatkową atrakcją jest lokalizacja na wyspie. Penang to miasto, w którym przeważa kuchnia i architektura Chin, a starówka Georgetown i stary drewniany port zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Nad miastem góruje chińska świątynia Kek Lok Si, o której mówi się, że jest najpiękniejszą świątynią w całej Malezji. To kraj istnej mieszanki kulturowej: rodowitych Malezyjczyków, Hindusów oraz Chińczyków. Na przykład w Melace mieszka grupa Chińczyków, którzy wżenili się w rodziny muzułmańskie i stworzyli wyjątkową kulturę. W Melace zwiedzamy obowiązkowo dawny pałac sułtana, można pokusić się również o przejażdżkę rikszą.

Bangladesz – zamieszkuje go prawie 155 mln ludzi przy powierzchni wynoszącej mniej więcej tyle, ile pół Polski… Wizę wyrabia się praktycznie od ręki w Warszawie i kosztuje ona między 12-16 USD. Stolicą Bangladeszu jest Dhaka. Wycieczki dla turystów po stolicy rozplanowane są głównie transportem wodnym, np. można wybrać się w 30 godzinny (!) rejs do Khulny na pokładzie zabytkowego stuletniego statku Rocket Stearner. W Dhace ogromną atrakcją turystyczną jest wodna przystań Sadarghat. Dla miłośników architektury punktem obowiązkowym wycieczki będą piękne świątynie, np. hinduistyczna Dhakeśwairi. Godnym polecenia obiektem jest również budynek parlamentu Jatiyo Sangshad Bhaban. Prócz komunikacji na wodzie, najpopularniejszym środkiem lokomocji są riksze. W Bangladeszu podziwiać możemy przepiękne lasy tropikalne zanurzone w wodzie – szczególnie na obszarze parku narodowego Sunbardan National Park. Zwiedzanie tego kraju poleca się jednak osobom doświadczonym i zaprawionym w trudach podróży.

Zapraszamy do poprzednich części krótkiego przewodnika po najciekawszych miejscach w Azji.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl