Kierunek Azja – co i gdzie zwiedzać w Azji? Część pierwsza

Kierunek Azja – co i gdzie zwiedzać w Azji? Część pierwsza

Kiedy w Polsce pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu, a witaminę D musimy suplementować, żeby całkiem nie zasnąć, przyda się wyjechać choćby na kilka dni w jakieś ciepłe miejsce. Choćby po to, żeby naładować akumulatory i przeżyć niezapomnianą przygodę. Obecnie panuje moda na podróżowanie w coraz dalsze i bardziej egzotyczne miejsca na świecie, dziś przedstawimy kilka miejsc w Azji, które warto wziąć pod uwagę planując urlop.

Część pierwsza

Tajlandia – świetne miejsce, by od niego zacząć zwiedzanie Azji. Zwana „wrotami Azji”, jest jednym z tańszych i łatwiej dostępnych punktów na mapie. Na lotnisku w Bangkoku ląduje większość turystów z całego świata. Co zwiedza się w Tajlandii? Przede wszystkim ruiny starożytnych miast (np. Ayutthaya) albo sam Bangkok. Watro zgubić się jego urokliwych uliczkach i poczuć azjatycki klimat! Tajlandia słynie też z prawdziwych dżungli, w których mieszka wiele gatunków zwierząt, których nie spotkamy w Europie oraz ogromnych plaż, które zachęcają do plażowania. Inne plusy? Wyjazd do Tajlandii bez problemu zorganizujesz sobie sam, oszczędzając przy tym mnóstwo pieniędzy. Jeśli masz co do tego wątpliwości – poczytaj i dowiedz się jak to zrobić! W Internecie znajdziesz pełno poradników i blogów, którym Tajlandia skradła serce.

Kambodża – zaskoczeni? Kambodża jest jednym z najwspanialszych państw na Półwyspie Indiochińskim. Przyciąga jak magnez orientalną kulturą i mnogością wyjątkowych zabytków. Począwszy od perły sztuki Khmerów, Świątyni Angkor Wat, która jest wręcz obowiązkowym punktem każdej wycieczki – pochodzi z XII wieku i jest częścią ogromnego, kilkusetkilometrowego kompleksu Angkor (na którego obszarze swoją drogą znajduje się ok. pół tysiąca świątyń). Świątynia ta leży w prowincji Siem Reap nieustannie cieszącej się orientalną atmosferą od lat. Kambodża rozkochuje również rajskimi plażami, które są pokryte białym piaskiem i obrośnięte palmami. Ważnym miejscem w tym kraju jest oczywiście stolica, Phanom Penh, w której mieszka ok. 2 mln ludzi. Każdy, kto pojedzie w to miejsce będzie zaskoczony, jak bardzo życie tubylców różni się od ludzi Europy… w Phanom Penh zwiedzisz niezwykły Pałac Królewski, Srebrną Pagodę, Muzeum Narodowe, popłyniesz po rzece Tonle Sap, która jest doskonałym punktem do podziwiania lokalnego krajobrazu. Może będziesz miał szczęście i trafisz na któryś z hucznie obchodzonych kambodżańskich festiwali? Spróbuj również lojalnej kuchni!

Zapraszamy do kolejnych części.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl