Kierunek Tajlandia – krótki przewodnik dla początkującego podróżnika

Kierunek Tajlandia – krótki przewodnik dla początkującego podróżnika

Jeśli za cel swojej podróży wybrałeś Tajlandię to.. wybrałeś wspaniale! O Tajlandii mówi się, że jest idealnym krajem dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze zwiedzaniem Azji. Po pierwsze, do Bangkoku latają samoloty z całego świata. Po drugie – na ceny nie ma co narzekać, jedzenie w Tajlandii jest tanie jak polski barszcz.

Czy wiecie, że Tajlandia jest jedynym krajem południowo-wschodniej Azji, który nigdy nie znalazł się pod panowaniem Europejczyków? Od 1932 roku panuje tam monarchia konstytucyjna, a do 1939 Tajlandia była znana pod nazwą Syjamu. W tym kraju bez problemu dogadasz się w języku angielskim, a zapłacisz w bahtach (100 złotych = mniej więcej 1000 bahtów). Jaki panuje tam klimat? Tropikalny, co wiąże się z uzależnieniem od pór monsunowych – raz jest ciepło, ale pochmurno, a kiedy indziej sucho i chłodno, natomiast w sezonie gorąco i wilgotno. Tajlandia sąsiaduje z Kambodżą, Laos, Malezją i Myanmarem.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, zacznijmy od stolicy, czyli wspomnianego już Bangkoku, miasto pełne kontrastów. Warto zaznaczyć, iż w Tajlandii sporą grupę etniczną stanowią Chińczycy, dlatego ciekawym do zobaczenia punktem będzie China Town. Absolutnie należy udać się do Złotego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Keow). Co do Złotego Pałacu, warto zwiedzać go o jak najwcześniejszej godzinie, ponieważ po południ robi się bardzo gorąco i tłoczno. Należy się również ubrać odpowiednio, tzn. w stroju raczej zakrywającym ciało niż odkrywającym – wszelkie dekolty nie będą mile widziane. Wstęp jest płatny, a zwiedzanie pochłania ok. 2 godzin samodzielnie i 3 godzin w grupie z przewodnikiem.

W Bangkoku nie omińcie również Świątyni Leżącego Buddy – Wat Pho. Monumentalny posąg Buddy naprawdę robi wrażenie! Mierzy ok. 15 metrów wysokości i aż 46 metrów długości i przedstawia Buddę w momencie osiągnięcia stanu absolutnej błogości, czyli nirwany. Na stopach Buddy zostały wygrawerowane starożytne symbole, na które warto zwrócić uwagę. Co ciekawe, w świątyni można skorzystać z dobrodziejstw tajskiego masażu, a legenda głosi, że każda moneta, którą wrzuci się do jakiejkolwiek skarbonki spełnia życzenie…

W Tajlandii koniecznie stołuj się w lokalnej kuchni. Pomimo tego, że może wydawać nam się dziwna i niejadalna, spróbuj! Ciekawym elementem w tym kraju są pływające sklepy spożywcze, coś w stylu naszych niegdysiejszych objazdowych sklepików. Nie zastanawiaj się, już dziś rezerwuj bilety!

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl