Kilka rzeczy, które warto zrobić w Tajlandii

Kilka rzeczy, które warto zrobić w Tajlandii

Tajlandia przygotowana jest na tłumy turystów przybywające tu każdego roku. Jest w stanie zaproponować przyjezdnym wiele rozmaitych atrakcji. Każdemu według potrzeb i oczekiwań. Zwiedzanie zabytków, obcowanie z niesamowitą naturą, plażowanie, doznania kulinarne, relaksujący tajski masaż. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Prezentujemy listę najciekawszych atrakcji Tajlandii.

Od wyspy do wyspy
Wybrzeże Tajlandii obfituje w wiele pięknych, czasami zupełnie niezbadanych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Dlatego z pewnością warto wyruszyć w podróż wynajętą łodzią i zobaczyć jak najwięcej tajskich wysp i rajskich plaż. Zobaczmy zatokę Phang Nga i skały wapienne, które są tak często fotografowane na zachodnim wybrzeżu Tajlandii lub popływajmy wzdłuż wybrzeża Morza Andamańskiego, z dala od turystycznych miejsc takich, jak Phuket i Krabi. Tutaj można odkrywać białe piaszczyste plaże na Ko Phi Phi Lee i Ko Phi Phi Don. Nigdzie nie zrobimy tak fantastycznych zdjęć, jak podczas nurkowania z rurką. Morze jest spokojne, a warunki są idealne do spływu kajakiem. To świetny sposób na zwiedzanie wysp bez tłumu na łodziach turystycznych lub promach pasażerskich i korzystanie z tych niesamowitych doświadczeń we własnym tempie. Brzegi Koh Phan Ngan, Koh Tao i Koh Samui w Zatoce Tajlandii są szczególnie malownicze.

Z wizytą w wiosce plemiennej
Akwa, Lisu, plemiona Hmong i Karen zamieszkują północne rejony Tajlandii. Zaplanujmy tak trasę naszej podróży, aby chociaż jeden dzień spędzić w prawdziwej wiosce plemiennej. Możemy podejrzeć codzienne życie w takim miejscu oraz dowiedzieć się wiele na temat kultury i historii starych tajskich plemion. Ich życie jest na pewno bardziej zrównoważone, niż mieszkańców wielkich miast takich, jak Bangkok. Tutaj czas zatrzymał się w miejscu, a my możemy zatrzymać się razem z nim.

Udział w festiwalach
Tajskie festiwale są słynne na całym świecie. Wielu turystów przyjeżdża do Tajlandii po to, aby wziąć udział w jednym z niezwykłych wydarzeń. Odwiedzający są bardzo mile widziani podczas obchodów lokalnych świąt i uroczystości. To doskonała szansa na poznanie tajskich zwyczajów i tradycji. Spośród wielu wydarzeń kulturalnych Tajlandii warto zobaczyć na własne oczy Loi Krathong w listopadzie, festiwal wodny Songkran, czyli obchody tajskiego Nowego Roku w kwietniu oraz Naga Fireballs w październiku.

Zakupy na pływającym rynku
Wyobraźmy sobie drewniane łodzie, wypełnione po brzegi kolorowymi produktami lokalnymi. Nie musimy chodzić między straganami. Po prostu podpływamy do wybranego stoiska i kupujemy. Tak wyglądają zakupy na jednym z tradycyjnych pływających rynków w Tajlandii. Pozostaje nam jedynie wybrać targ, bo jest ich tu wiele i wyruszyć z samego rana, aby uniknąć tłumu turystów. Nie zapomnijmy o aparacie! Można tutaj zrobić fantastyczne zdjęcia. Przygotujmy się także na targowanie ze sprzedawcami. To obowiązkowy punkt zakupów w Tajlandii.

Najbardziej znanym z pływających rynków, położonym 100 km na południowy zachód od Bangkoku jest Damnoen Saduak. Popularny jest również rynek pływający w Amphawa, Samut Songkhram: otwarty w godzinach popołudniowych i usytuowany obok świątyni. Niedawno odkrytym przez turystów i bardzo autentycznym miejscem jest weekendowy targ Taling Chan. Wizyta na pływającym rynku to nie tylko fantastyczne okazje zakupowe. To także szeroki wybór ulicznych potraw oraz świeżych owoców rodem z Tajlandii.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl