Ceny w Tajlandii

Ceny w Tajlandii

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że ceny w Tajlandii są bardzo niskie. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że prawda leży gdzieś po środku. Niektóre produkty faktycznie kupimy znacznie taniej, niż w Polsce. Za inne będziemy musieli jednak zapłacić więcej.

Ceny żywności
Na jedzeniu w Tajlandii z pewnością da się zaoszczędzić i to sporo. Jest jeden warunek. Musimy jeść to samo, co mieszkańcy kraju. Najtańszą żywność kupimy w lokalnych knajpkach oraz na miejscowych targach. Tajlandia nie zawiedzie z pewnością amatorów owoców. Dużej wielkości zestaw owoców tropikalnych, już przygotowanych i odpowiednio pokrojonych kosztuje tu zaledwie 2,5 do 3,5 zł. Za soki i koktajle ze świeżych owoców zapłacimy około 6 złotych. Kupując je na plaży czy w restauracji musimy jednak liczyć się z wyższą ceną.

W Tajlandii warto kupować także gotowe uliczne dania. Wszak kraj ten słynie z doskonałego i taniego street foodu. Jedna z najlepszych przekąsek na upalne dni, czyli ryż na słodko z mleczkiem kokosowym z porcją pysznego, soczystego mango na ulicznym straganie kosztuje 6 złotych. Natomiast Pad Thai, niezwykle popularne tajskie danie na ciepło to kosz od 6 do 8 złotych.

Koszt transportu
Tani jest w Tajlandii również transport. Z najniższymi cenami spotkamy się w dużych miastach oraz miejscach, w których nie roi się od turystów. Za krótki przejazd busem po mieście zapłacimy zaledwie 2,5 zł. Trzeba przygotować się na to, ze niektórzy kierowcy żądają więcej wiedząc, że mają do czynienia z turystą. Niedrogie są również taksówki. Jednak nie liczmy na uczciwość taksówkarzy. Z góry ustalajmy koszt przyjazdu i trzymajmy się potem ustalonej kwoty. 

Ceny w sklepach
Podstawowe produkty, przede wszystkim spożywcze kosztują niewiele. Natomiast chcąc zaopatrzyć się w produkty higieniczne np. żel pod prysznic czy szampon do włosów przygotujmy się na ceny podobne do tych, w Polsce. Podobnie, jak w naszym kraju, w miejscowościach typowo turystycznych ceny będą wyższe. Nie należy dziwić się, że mieszkańcy takich miejsc chcą zarobić na turystach jak najwięcej. Tajlandia nie należy ani do krajów zbyt drogich, ani bardzo tanich. Z pewnością czasy, w których kraj ten był rajem dla kupujących dawno minęły. 

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl