Najbardziej znane miejsca w Tajlandii

Najbardziej znane miejsca w Tajlandii

Tajlandia to kraj, w którym spektakularnych i godnych odwiedzenia miejsc jest co nie miara. Białe piaszczyste plaże i palmy to pierwsze obrazy, które przychodzą na myśl o Krainie Uśmiechu. Jednak Tajlandia to nie tylko plaże. Znajdziemy tu również lasy tropikalne, góry zasnute mgłą i fascynujące starożytne zabytki. Oto niektóre z najpiękniejszych miejsc do zobaczenia w tym wspaniałym kraju.

Wielki Pałac
Wielki Pałac jest jednym z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Tajlandii. Będący domem dla pokoleń królów tajlandzkich, pałac jest obecnie używany tylko na specjalne uroczystości, a jego tereny są otwarte dla turystów. Wybudowany został w XVIII wieku, kiedy stolica została przeniesiona z Thonburi do Bangkoku. Dodatkowe budynki powstawały podczas panowania kolejnych tajlandzkich monarchów. W rezultacie, różne budowle wchodzące w skład kompleksu pałacowego reprezentują ciekawą mieszankę rozmaitych stylów architektonicznych. Na terenie kompleksu znajduje się także świątynia Wat Phra Kaew, uważana za najświętsze miejsce w kraju. To tutaj można podziwiać XIV-wiecznego szmaragdowego Buddę, relikwię otoczoną najwyższą czcią.

Phanom Rung
Phanom Rung to wspaniała świątynia khmerska, położona na szczycie nieaktywnego wulkanu. Zbudowana między XI i XIII wiekiem, uważana jest za pierwowzór Angkor Wat w Kambodży. Znajdująca się na wysokości 656 metrów nad otaczającymi ją polami ryżowymi, świątynia jest największym pomnikiem khmerskim w Tajlandii. Turystów zachwycają przede wszystkim niezwykle szczegółowe rzeźby zdobiące centralną wieżę.

Park historyczny Sukhothai
Sukhothai Historical Park to fascynujący kompleks ruin pochodzących z Królestwa Sukhothai, które rozwijało się w Tajlandii od połowy XIII do końca XIV wieku. Miejsce wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najlepszym sposobem na zwiedzanie ruin jest wypożyczenie roweru i podążanie ścieżkami prowadzącymi do licznych zabytków. W obrębie murów kompleksu znajduje się 21 obiektów historycznych. Poza murami jest ich aż 70! Do najciekawszych zabytków należą Wat Mahathat, czyli największa świątynia Sukhothai, Wat Sri Sawai, Wat Sra Sri, oraz Muzeum Narodowe Ramkhamhaenga. 

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl