Miejsca w Tajladnii, o których na pewno nie słyszałeś

Miejsca w Tajladnii, o których na pewno nie słyszałeś

Tajlandia ma więcej do zaoferowania turystom, niż tętniące życiem miasta i egzotyczne plaże. Na jej terenie znajduje się mnóstwo ukrytych skarbów, o których większość turystów nie ma pojęcia. Od spektakularnych świątyń, przez tajemnicze jaskinie i ukryte zatoczki, po rozległe parki narodowe. Oto kilka takich miejsc:

Sanktuarium Prasat Hin Phimai Khmer
Kiedy myślimy o kulturze khmerskiej, większość z nas wyobraża sobie wspaniałą Angkor Wat w Kambodży. Nie zdajemy sobie sprawy, że w rzeczywistości istnieje jeden zabytek związany z Khmerami, który jest starszy niż Angkor Wat. To niezwykłe sanktuarium Prasat Hin Phimai. Znajduje się w Tajlandii, w pobliżu małego miasteczka Phimai, będąc wspaniałym przykładem kultury i architektury Khmerów. To prawdziwa turystyczna perła dla osób zafascynowanych kulturą i historią. 

Imponujace wodospady
W Tajlandii nie brakuje wodospadów. Niewielu turystów, pochłoniętych plażowaniem i podziwianiem zabytków architektonicznych, znajduje czas na ich zobaczenie, a naprawdę warto. Niektóre z nich zapierają dech w piersiach. Jednym z największych wodospadów w Tajlandii jest Thi Lo Su. Podczas robienia zdjęć prawie niemożliwe jest uchwycenie go w całości w kadrze, ze względu na dużą szerokość. Jest wyjątkowy. Kaskady wody tworzą mniejsze wodospady, które zdają się wpływać i wypływać z dżungli. Ten wodospad jest popularny, ale raczej wśród mieszkańców Tajlandii.

Tajne tunele
Tunele Cu Chi w Wietnamie są bardziej znane. Rozciągając się pod terytorium tego kraju, były wykorzystywane podczas wojny w Wietnamie. Tajlandia ma swoją własną wersję tych ciekawych budowli. To Tunele Khao Nam Khang w prowincji Songkhla. Tunele zbudowane zostały przez komunistów w latach siedemdziesiątych i służyły podobnym celom, co ich odpowiednik z Wietnamu. Najdłuższy tunel ma 1000 metrów długości i posiada trzy poziomy.

Wat Sri Suphan
Położona niedaleko Chiang Mai, w pobliżu jego południowo-zachodniego krańca, Wat Sri Suphan, nazywana Srebrną Świątynią, jest stosunkowo nieznanym skarbem, mimo że jest to jedyna srebrna świątynia w Tajlandii. Powstała w dzielnicy znanej z warsztatów, produkujących wyroby ze srebra. Zewnętrzne ściany świątyni pokryte są srebrnymi, skomplikowanymi panelami. Każdy panel przedstawia, co innego. Wiele poświęconych jest kluczowym momentom z życia Buddy. Całość wygląda imponująco.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę -> https://planetescape.pl/blog/najlepsze-atrakcje-w-tajlandii-co-warto-zobaczyc/ 

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl