Najbardziej znane turystyczne miejsca w Tajlandii

Najbardziej znane turystyczne miejsca w Tajlandii

Istnieje wiele fascynujących miejsc do odwiedzenia w Tajlandii oraz nadmorskich kurortów, które przyciągają większość zagranicznych turystów. Główną atrakcją tych obszarów są słoneczne, tropikalne plaże. Jednak z pewnością nie jest to atrakcja jedyna. Z pominięciem stolicy, czyli Bangkoku, statystycznie najbardziej popularnymi miejscami pod względem turystycznym są: Phuket, Pattaya, Chiang Mai, Koh Samui i Prowincja Krabi (włącznie z wyspami Phi Phi). Spośród nich tylko starożytna stolica Tajlandii nie jest kurortem. Istnieje wiele innych popularnych alternatyw, ale ponad połowa osób odwiedzających Tajlandię spędza większość czasu w jednym z tych miejsc.

Wyspa Phuket
To prawdopodobnie najbardziej znany z Tajlandii kurort. Wyspa Phuket jest niezwykle malowniczym obszarem o długości 50 km i szerokości 20, który połączony jest z lądem przez most drogowy. Hotele w Phuket są rozrzucone po całej wyspie, dzięki czemu goście mogą wybierać spośród pięknych, zacisznych miejsc do plażowania lub niewielkich miast, które oferują wiele okazji do zakupów i imprezowego życia nocnego.

Koh Samui
Druga, co do wielkości wyspa w Tajlandii ma okrągły kształt i około 23 km w najszerszym miejscu. Białe piaszczyste plaże, ciepłe błękitne morze, tętniące życiem kluby nocne i świetny wybór najwyższej klasy miejsc do nurkowania sprawiają, że Samui jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii.

Chiang Mai
W przeciwieństwie do innych wymienionych miejsc, starożytna stolica, czyli miasto Chiang Mai znajduje się z dala od morza, na wzgórzach północnej Tajlandii. To miejsce jest mieszanką pięknych krajobrazów i architektonicznych śladów bogatej historii. Jednak daje również okazję do zabawy. Życie nocne jest tu także dosyć intensywne.

Prowincja Krabi
Trzy godziny jazdy na południowy wschód od Phuket znajduje się prowincja Krabi. Jest to obszar naprawdę pięknej scenerii zdominowanej przez majestatyczne formacje wapienne, czyste klify i ciemne, zalesione wzgórza. Miasto Krabi jest stolicą prowincji, ale najbardziej popularnym miejscem turystycznym jest Ao Nang Beach, mała miejscowość w doskonałej lokalizacji, w otoczeniu dżungli z licznymi wzgórzami i klifami.

Pattaya
Około dwóch godzin jazdy na południowy wschód od Bangkoku zlokalizowana jest nocna stolica Tajlandii, Pattaya City. Ma dwie duże plaże, które choć przyjemne, nie dorównują tym w Phuket czy Samui. Turystów przyciąga tu przede wszystkim fascynujące nocne życie.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl