Ekskluzywne wakacje na… Malediwach

Ekskluzywne wakacje na… Malediwach

Marzą Ci się wakacje na pięknych Malediwach? W naszym artykule znajdziesz kilka pożytecznych porad na temat tego miejsca. Malediwy położone są pośrodku Oceanu Indyjskiego, na zachód od Sri Lanki. Cały archipelag składa się z około 1200 wysp i wysepek! Zatem jest co zwiedzać – od wysepek administracyjnych po zdecydowaną większość tych bezludnych.

Malediwy to kraj muzułmański, dlatego obowiązuje całkowity zakaz wwożenia alkoholu oraz na najpopularniejszych plażach kobiety nie mogą się opalać ani kąpać w bikini… co może być dużym minusem dla kogoś, kto uwielbia godzinami smażyć się na słońcu. Na szczęście coraz częściej wielkie kurorty turystyczne oferują prywatne plaże, gdzie ów zakaz nie obowiązuje.

Mieszkańcy Malediwów u początku kształtowania się kraju byli wyznawcami buddyzmu, co zmieniło się, kiedy kraj dostał się pod panowanie sułtanów, którzy w opresyjny sposób wymusili przejście na islam. W XIX wieku były jedną z kolonii brytyjskich (nadal panuje tu ruch lewostronny!), obecnie są republiką, która ogłosiła niepodległość w 1965 roku.

W celach rekreacyjno-turystycznych najlepiej zwiedzać Malediwy między grudniem a kwietniem, ze względu na porę suchą. Wszelkich płatności dokonuje się w malediwskich rupiach MVR (1 USD = 15.42 MVR), pieniądze z łatwością wymienimy na lotnisku.

Gdzie jechać?

Podstawowym punktem wypadowym będzie najmniejsza stolica świata, Male, bardzo zatłoczone i gwarne miejsce. Turystów ostrzega się, by uważali na przejściach dla pieszych, bo rzadko kiedy tubylcy stosują się do zasad ruchu drogowego. Po Malediwach z powodzeniem można poruszać się promem, piechotą lub rowerem. Co trzeba zobaczyć w Male? Przede wszystkim Pałac Sułtana Mohameda Shamsuddena III (obecnie prezydenta), pięknie architektonicznie budynek Parlamentu, najstarszy meczet Hukuru Miskiiy, który został zbudowany z korala, a otacza go stary sułtański cmentarz oraz największy meczet na Malediwach – Grand Friday Mosque. Warto zajrzeć do Parku Sułtana, Muzeum Narodowego, miejsce upamiętniające ofiary terroryzmu oraz wszelkie stragany i targi. Zwiedzanie na pewno ułatwi fakt, że Male jest malutkie i wszędzie jest blisko, nawet na piechotę.

Aby w pełni poczuć malediwski klimat, koniecznie trzeba stołować się w lokalnej kuchni, w której przeważają dania z różnego gatunku ryb i kurczaka. Prócz plażowania wycieczka Malediwy może składać się z nurkowania, w ofercie znajduje się nawet nocne nurkowanie z rekinami! To może być niezapomniane doświadczenie, rezerwuj bilety już dzisiaj!

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl