Lista miejsc w Europie, które musisz zobaczyć! Część pierwsza

Lista miejsc w Europie, które musisz zobaczyć! Część pierwsza

Przedstawiamy Ci listę miejsc w Europie, które koniecznie musisz zobaczyć! Niektóre z nich zapewne już znasz, albo może tylko o nich słyszałeś? Zerknij na tę listę zwłaszcza wtedy, kiedy jesteś w trakcie planowania swojego wakacyjnego urlopu. W niektóre z tych miejsc warto jechać, kiedy pogoda w Polsce  nie namawia do wychodzenia w domu…

Część pierwsza

Wycieczka do Włoch

- Wenecja – romantyczna Wenecja idealna na weekend dla zakochanej pary? Wszak to miasto niespełnionych kochanków, które rozsławił swym arcydziełem William Shakespeare. Miasto na wodzie, w którym najpopularniejszym środkiem lokomocji jest gondola. Do zwiedzenia koniecznie Balkon Julii i wypicie kawy w jednej z setek urokliwych kawiarenek. To miejsce, które musisz zobaczyć przynajmniej raz w życiu, i to nieprawda, że zawsze pachnie tylko rybami!

- Toskania – ze stolicą we Florencji, znana przede wszystkim ze znakomitych winnic! Do Toskanii administracyjnie przynależy znana skądinąd wyspa Elba.

- Rzym i Watykan – to idealne miejsce na ciekawe spędzenie weekendu! Loty do Rzymu są bardzo popularne, bilety można dostać naprawdę tanio. A miejsc do zwiedzania jest pod dostatkiem, możemy iść śladami pierwszych chrześcijan i podziwiać setki kościołów i kapliczek oraz oddać się zadumie w pięknych i bogato zdobionych Bazylikach Mniejszych i Większych! Wstęp do wszystkich kościołów jest za darmo, co również jest zachęcające dla tych, którzy lubią podróżować „po kosztach”. Dla miłośników spacerów, w Rzymie mieści się słynna Willa Borghes, która otoczona jest przez ogromne ogrody i parki, a sama funkcjonuje jako obiekt muzealny. Jeśli jesteśmy w Rzymie, spacerkiem możemy przejść się na Watykan, który kusi wspaniałymi widokami z wieży w Bazylice św. Piotra. Koniecznie też spróbujcie makaronu po rzymsku (z boczkiem i serem) oraz wybierajcie spomiędzy setek pizz! Rzym jest miejscem, w które warto udać się poza gorącym sezonem, ponieważ dobrą pogodę można złapać nawet na przełomie stycznia i lutego, kiedy pod względem ludzi jest po prostu luźniej, a i ceny są niższe.

- Liguria – leży tuż nad samym brzegiem Morza Śródziemnego, w północno-zachodniej części Włoch. Znana z miasteczek „Pięciu Ziem”: Manaroli, Monteressy al Mare, Cornigilli, Veranzzy i Romaggiory, niezwykle kolorowych i malowniczych, z których podziwia się skaliste morskie wybrzeże. To mniej oczywiste miejsce na mapie Włoch, a naprawdę warto się tam wybrać, chociaż na kilka dni, nie brakuje miejsc do spacerów i wycieczek rowerowych.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl