Najpiękniejsze wyspy Morza Bałtyckiego, część 2

Najpiękniejsze wyspy Morza Bałtyckiego, część 2

Pomimo tego, że klimat nad naszym Morzem Bałtyckim jest ostrzejszy i nieprzewidywalny, w porównaniu np. do tropikalnych Karaibów, wakacje w tym terenie mają mnóstwo zalet! Oprócz bogactwa składników mineralnych zawartych w samych powietrzu – przede wszystkim jodu, który wspaniale wpływa na wydolność układu oddechowego i wspomaga odporność organizmu – nad Morzem Bałtyckim również znajdziemy co najmniej kilka wartych uwagi wysp, które koniecznie trzeba odwiedzić. Przed wami druga część poradnika wyspiarskiej europy!

3. Gotlandia – Wyspa Róż i Ruin, największa na Bałtyku i przy okazji, najbardziej słoneczne miejsce w całej Szwecji. W dawnych czasach zamieszkiwana była przez wikingów, skandynawskich rycerzy, a w XVI wieku w portach ukrywali się bałtyccy piraci. Gotlandię kochają turyści i podróżnicy, którzy cenią spokój i kontakt z nieskażoną cywilizacją przyrodą. Sporo tu rezerwatów przyrody, malowniczych jezior i jaskiń. Plaża Gotlandii ma aż 80 kilometrów! Na wyspie chyba nikt nie będzie narzekał na nudę – z racji panowania Wikingów, możemy zwiedzić ok. 100 fortów, które są wzniesione na wzgórzach. Istnieją popularne trasy „śladami wikingów”, obowiązkowe dla wszystkich miłośników średniowiecza. Co jeść na wyspie? Ryby! Najpopularniejszym gatunkiem ryb na Gotladnii są turboty, do których podaje się nalewkę z pora. Na wyspę dostaniemy się wyruszając promem z Gdańska do Nynashamn, a później prosto na Gotlandię.

4. Wolin – nasza polska wyspa, która jest położona w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, dokładniej pomiędzy Zatoką Pomorską a Zalewem Szczecińskim. Wolin to turystycznie rozwinięte miejsce, na północnym wybrzeżu znajduje się popularne i komercyjne kąpielisko Międzyzdroje, ale jeśli nie chcemy zwiedzać oczywistych miejsc, warto udać się na spacer po wyspie. W Wolinie znajduje się rezerwat żubrów, które przybyły z samej Białowieży. Wyspa znana jest również z najwyższych w Polsce klifów, w tym klifem Gostań. Dla miłośników pieszych wycieczek wyznaczone są trasy po Wolińskim Parku Narodowym, a rowerzyści mogą objechać całą wyspę dookoła i podziwiać Turkusowe jezioro w Wapnicy, które nabrało turkusowego koloru od minerałów wykopywanych w dawnej kopalni. W wolinie podczas wakacji odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów. Jeśli jeszcze nie byłeś w Wolinie, koniecznie się tam udaj. Trzeba doceniać nasze dobro narodowe.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl