Wskazówki dla turystów w Tajlandii

Wskazówki dla turystów w Tajlandii

Według Tajskiego Ministerstwa Turystyki aż 50% turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, ponownie do niej wraca. Nie dziwi to nikogo, kto zna ten niezwykle przyjazny i atrakcyjny pod względem turystycznym kraj. Spotkamy się tutaj z pewnością z uśmiechem na twarzach gospodarzy oraz światowej klasy zabytkami i plażami, które zasługują na miano rajskich. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą lepiej zorganizować pobyt w Krainie Uśmiechu.

Kiedy wyruszyć w podróż do Tajlandii?
Wszystko zależy od naszych priorytetów. Jeżeli chcemy sporo zaoszczędzić, z pewnością warto zarezerwować bilety na październik. Niestety w Tajlandii panuje wówczas pora deszczowa. Jeżeli marzy nam się piękna pogoda, pozwalająca na plażowanie, powinniśmy odwiedzić Tajlandię w porze suchej. Trwa ona od listopada do lutego. Pogoda jest wówczas idealna. Wysokie temperatury w połączeniu z niską wilgotnością powietrza stwarzają fantastyczne warunki zarówno, jeżeli chodzi o relaks na pięknych tajskich plażach, jak i atrakcje dla aktywnych np. nurkowanie czy snorkelling. Pamiętajmy również o tym, że pogoda w Tajlandii w znacznej mierze zależy od tego, w jakim rejonie kraju się znajdujemy. Dla przykładu klimat Północnej Tajlandii w niczym nie przypomina klimatu panującego na jej wyspach. Po więcej informacji na temat pogody i temperatury w tym kraju, wejdź na https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-w-tajlandii-kiedy-jechac-na-wakacje/.

Co jeść w Tajlandii?
Kuchnia tajska słynie ze swoich niezwykle intensywnych smaków i aromatów. Istnieje kilka potraw, których obowiązkowo należy skosztować. Należą do nich: tajskie curry, pad Thai oraz ryż z mango. Jednym z podstawowych składników wielu potraw jest chili. Ci, którzy nie przepadają za bardzo pikantnymi daniami, powinni, zatem zamawiać łagodniejszą ich wersję. Musimy jednak wiedzieć, że turyści i tak otrzymują w restauracjach łagodniejsze potrawy, niż miejscowi. Wiele dań pozbawionych przypraw może okazać się po prostu mdłe.

Będąc w Tajlandii warto spróbować słynnej ulicznej kuchni. Turyści bardzo często rezygnują z tej szansy z obawy przed zatruciami. Jednak warto otworzyć się na możliwość poznania prawdziwego oblicza tajskiej kuchni i zjeść jeden z lokalnych specjałów prosto z ulicznego straganu. W trosce o swoje bezpieczeństwo nigdy nie pijmy natomiast wody z niesprawdzonych źródeł. Naprawdę bezpieczna jest jedynie woda butelkowana. „Kranówka” często bywa skażona i nie nadaje się do picia.

Jak uniknąć problemów związanych z wypożyczeniem skuterów
Skutery w Tajlandii to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Jeździ się nimi szybko i wygodnie, a przy okazji można ominąć korki, które w tajskich miastach są codziennością. Skuterami jeżdżą a w tym kraju dosłownie wszyscy. Możemy zobaczyć na skuterze zarówno mężczyznę w garniturze mknącego do pracy w biurze, jak i starszą kobietę wiozącą na targ swoje wyroby.

Skutery stają się również coraz bardziej popularne wśród zagranicznych turystów. Można je bez problemu wypożyczyć, a większość wypożyczalni nie zażąda od nas okazania prawa jazdy. To nie znaczy, że możemy go w ogóle nie posiadać. Osoby poruszające się po drogach w Tajlandii muszą dysponować tajskim prawem jazdy lub dokumentem międzynarodowym kategorii A. W przeciwnym razie łamiemy prawo i w razie wypadku ubezpieczyciel odmówi nam pokrycia kosztów leczenia, nie wspominając nawet o odszkodowaniu za zniszczenie pojazdu. W wielu wypożyczalniach istnieje praktyka pozostawiana paszportu pod zastaw. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek kłopoty czy sytuacje sporne, jego odzyskanie może być mocno utrudnione.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl