Najpiękniejsze świątynie w Tajlandii

Najpiękniejsze świątynie w Tajlandii

Pomimo, że tajlandzkie świątynie znane są, jako "Wat", termin ten odnosi się raczej do całego kompleksu świątynnego składającego się z różnych budynków, takich jak Ubosot (sali ordynacji), Viharn, gdzie przechowywane są ważne obrazy i inne wizerunki Buddy oraz Chedi, w których znajdują się najważniejsze relikwie buddyjskie.

W Tajlandii odwiedzić można dosłownie dziesiątki tysięcy buddyjskich świątyń, z których większość jest wciąż miejscem kultu. Zmierzają do nich również turyści z całego świata, bo to fascynujące i niepowtarzalne zabytki. Ponad 200 budowli otrzymało status Królewskiej Świątyni. Podzielono je według znaczenia na pierwszą, drugą i trzecią klasę. Najważniejszą i najświętszą świątynią w Tajlandii jest świątynia Wat Phra Kaew, zlokalizowana na terenie Wielkiego Pałacu w Bangkoku. Ta świątynia posiada szmaragdowego Buddę, otaczany największą czcią wizerunek Buddy w Tajlandii.

Świątynie Królewskie pierwszej klasy
Niektóre z najważniejszych i najbardziej znanych świątyń znajdują się w stolicy Bangkoku. Są to Wat Pho (świątynia Buddy), Wat Arun (Świątynia Świtu) oraz Wat Mahathat i Wat Suhat. Poza Bangkokiem do Świątyń Królewskich pierwszej klasy należą Wat Phra Pathom Chedi zlokalizowana w Nakhon Pathom oraz Wat Phra Phutthabat w Saraburi. Te sześć świątyń ma największe znaczenie w Tajlandii i bez wątpienia warto je umieścić na liście obiektów godnych zwiedzenia.

Cechy charakterystyczne świątyń w Tajlandii
Poza duchowym i społecznym znaczeniem, tajskie świątynie są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej imponujących budowli, jakie można znaleźć w Krainie Uśmiechu. Tutejsze świątynie zostały wybudowane w rozmaitych stylach architektonicznych. Zupełnie inaczej wyglądają Świątynie Lanny w północnej Tajlandii, niż świątynie Rattanakosin w Bangkoku. Jeszcze bardziej odmienne są świątynie khmerskie w północno-wschodniej Tajlandii.

Tajskie świątynie to pięknie urządzone i bardzo kolorowe budynki w różnych rozmiarach i stylach architektonicznych. Wewnątrz tajskiej świątyni znaleźć można zawsze bardzo duże i małe obrazy Buddy oraz wspaniałe malowidła ścienne przedstawiające opowieści z Ramakien. To tajlandzka wersja epiki Ramajana, czyli opowieści o poprzednich żywotach Buddy.

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl