Najlepszy park wodny w Tajlandii

Najlepszy park wodny w Tajlandii

Według statystyk, Tajlandia to najpopularniejsza destynacja turystyczna. Nie ma w tym nic dziwnego - przyciąga jak magnez swoimi pięknymi widokami, białymi plażami, lazurowymi jeziorami, lasami deszczowymi i setkami miejsc do górskiego trekkingu. Oprócz tego jesteśmy spragnieni jej fascynującej kultury, chcemy poznać sympatycznych Tajów i odkryć sekrety kuchni tajskiej! Ale to nie wszystko, co Tajlandia może nam zaoferować, wręcz jedynie wierzchołek góry lodowej. Znamy ciekawe miejsce, w które na pewno będziesz chciał się wybrać nie tylko samodzielnie, ale i z całą rodziną, włączając w to najmłodsze pociechy. To miejsce, gdzie znowu poczujesz się jak dziecko i spełnisz swoje dziecięce marzenia! Mowa tu o Cartoon Network Amazone, czyli pierwszym na świecie tematycznym parku rozrywki!

Informacje praktyczne
Cartoon Network Amazon został otworzony w 2014 roku w Tajlandii jako pierwszy park tematyczny - a motywem przewodnim są kreskówki znane z bajek puszczanych na kanale Cartoon Network. Położony tuż przy plaży Jomtien Beach w Pattayi, jest znany głównie z tego, że oferuje atrakcje wodne. Z całą pewnością możemy powiedzieć o nim, że to nie tylko pierwszy tematyczny park na świecie, ale i pierwszy wodny i tematyczny park na świecie! Ze względu na świetną lokalizację nie ma żadnych problemów z tym, żeby się do niego dostać. Każdego dnia jest otwarty od godziny 10.00 do 19.00, więc spokojnie możecie się wyspać i tu przyjechać. Co powinniście wiedzieć o tym parku? Na co się nastawić?

Zanim przejdziemy do wymieniania wspaniałych atrakcji, które są dostępne w tym parku, zacznijmy od ważnych informacji praktycznych. Po pierwsze, ile kosztuje bilet wstępu? Mamy do wyboru korzystną opcję wykupienia biletu całodniowego za ok. 150 PLN (1290 THB), natomiast dzieci do 12 roku życia oraz seniorzy zapłacą 990 THB (warto sprawdzić na stronie internetowej, od jakiego wieku liczą się „seniorzy”). Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą do parku całkowicie za darmo.

Atrakcje
Można powiedzieć, że każdy znajdzie w parku coś dla siebie, ponieważ został on podzielony na dziesięć różnorodnych stref. Fani kreskówek mogą wybierać spomiędzy szybkich rollercoasterów, zjeżdżalni, basenu, raftingu i rzeki przygód. Dla najmłodszych dzieci przewidziano spotkanie z kultowymi Atomówkami – Bójką, Bajką i Brawurką! Trzeba pamiętać, że Cartoon Network Amazone wyposażony jest przede wszystkim w wodne atrakcje, a najpopularniejsze obiekty to Jake Jump i Omnitrix. Jake Jump jest bardzo długą zjeżdżalnią, po której zjeżdżamy w podwójnym pontonie i zmagamy się z raftingiem, pionowym spadkiem czy … nieważkością (albo raczej takim uczuciem). Natomiast na Omnitrixie zjeżdża się w czteroosobowych pontonach, a zaczynamy zjazd z wysokości 350 metrów. Kolejną atrakcją są również występy na żywo prowadzone przez tancerzy, którzy przedstawiają musicalowe sztuki inspirowane postaciami z bajek z Cartoon Network. Jeśli lubicie Johnny’ego Bravo albo Powerpuff Girls Show, koniecznie musicie tu wpaść! Co więcej, również K-Pop Boys i K-Pop Girls dają tu codzienne występy. Można również liczyć na nowości w repertuarze podczas sezonu świątecznego.

Oferta gastronomiczna
Należy również wspomnieć o bogatej ofercie gastronomicznej w parku wodnym Cartoon Network Amazone. Na terenie obiektu znajdziemy restaurację Foodville, w której wiele rzeczy może nas zaskoczyć! Na przykład Laboratorium Dextera otwiera przed nami możliwość wcielenia się w naukowca i tworzenia mikstur ze składników, które znajdziemy na stole obok. Oczywiście wszystko jest jadalne! Oprócz tego można też spróbować niezwykłych napojów przygotowywanych przez mistrzów kuchni. Dla miłośników słodkości znajdą się też bajeczne czekoladowe i lodowe desery, a wszystko to w kawiarni Dee Dee.

Czy warto udać się w to miejsce?
W internecie można spotkać się z naprawdę różnymi opiniami na temat tego parku. Po pierwsze, miejmy świadomość, że jest to park, który został wybudowany przede wszystkim ze względu na rodziny z dziećmi, więc samotni podróżnicy bez odrobiny dystansu mogą mieć mieszane uczucia przebywając na jego terenie. Po drugie, cena parku jest dosyć wysoka, w porównaniu do innych tajskich parków rozrywki, ale weźmy poprawkę na to, że to miejsce wyjątkowe - bo nigdzie indziej nie znajdziemy dekoracji z kreskówkowego świata. Po trzecie, niektórzy skarżą się, że park częściowo może być w budowie albo remoncie. Oczywiście, lepiej dla nas, że ze względów bezpieczeństwa zamykają pewne atrakcje albo budują nowe rzeczy, czy to jednak jest dziwne i specyficzne tylko dla tego parku? Każdy park rozrywki tak działa. Na szczęście, przeczytamy mnóstwo dobrych recenzji, w których turyści piszą, że to doskonałe miejsce do relaksu i wspólnego spędzenia czasu z całą rodziną. Naszym zdaniem zdecydowanie warto!

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl