Kiedy najlepiej wyruszyć do Tajlandii?

Kiedy najlepiej wyruszyć do Tajlandii?

Planujesz spędzić swój urlop w Tajlandii? Pora dowiedzieć się, w jakim terminie najlepiej jest zrobić sobie wakacje. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas, ale jest kilka informacji, o których warto poczytać przed zabookowaniem biletu. Kiedy najlepiej wyruszyć do Tajlandii?

Tajskie pory roku
W Tajlandii wyróżniamy trzy główne pory roku, chociaż podczas żadnej z nich temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Mowa o porze deszczowej, ciepłej i suchej. Pora deszczowa trwa zwykle od maja do października, a charakteryzują ją intensywne, aczkolwiek krótkotrwałe deszcze. Nie należy jej skreślać z podróżniczego kalendarza w obawie o opady, ponieważ z reguły pojawiają się one w nocy albo co dwa-trzy dni przez kilkadziesiąt minut w ciągu dnia. Bardzo rzadko zdarza się, by padało przez cały dzień, chociaż największe prawdopodobieństwo takiej pogody przypada na sierpień i wrzesień. Plusem podróżowania po Tajlandii w porze deszczowej są oczywiście zapierające dech w piersiach zielone krajobrazy, zalane pola ryżowe oraz drzewa i roślinność w pełni rozkwitu. Minusem jest fakt, że może zdarzyć się, że w niektórych regionach jakieś z atrakcji będą zamknięte dla turystów ze względu na nadmierne opady. Jeśli chodzi o pory ciepłą i suchą, przypadają one na miesiące od listopada do lutego. Przepiękna temperatura i wysokie temperatury (do 34 stopni Celsjusza) przyciągną ciepłolubne osoby, chociaż trzeba wiedzieć, że noce mogą być zimne. Jakkolwiek by to nie brzmiało, nawet w tropikach zdarzają się chłodne noce poprzez gwałtowne obniżanie się temperatury wieczorem. Pora sucha nie wyklucza występowania opadów, chociaż prawdopodobieństwo jest zdecydowanie niższe. Jakie są plusy podróżowania do Tajlandii w tych porach roku? Zdecydowanie zwiedzanie zabytków, które w tym czasie jest o wiele mniej męczące niż podczas pory deszczowej (wysoka wilgotność powietrza) oraz plażowanie. Jakie są minusy? Fale turystów.

Dwa sezony
W Tajlandii rozróżnia się także dwa sezony – „azjatycki” i „zachodni”. Sezon azjatycki zaczyna się mniej więcej od listopada a kończy na lutym-marcu. W tym czasie do tego kraju podróżuje najwięcej azjatyckich turystów. Natomiast sezon „zachodni” przypada na miesiące od maja do września, kiedy to Tajlandię zalewają przybysze z Europy i dalszego zachodu. Minusy i plusy? Podróżowanie w sezonie „zachodnim” będzie dużo droższe, ponieważ Tajowie znacznie podbijają ceny dosłownie na wszystkim – noclegach, jedzeniu, pamiątkach. W ich opinii mieszkańcy zachodu są bogaci, dlatego trzeba nauczyć się skutecznej sztuki targowania. Kolejnym minusem jest tłok na tzw. szlakach turystycznych. Plusy – wszystkie atrakcje turystyczne są otwarte.

To co w końcu wybrać?
Wniosek płynie taki, że podróżować do Tajlandii można przez cały rok, a zależy to głównie od stanu naszego portfela. Jeśli podróżujemy budżetowo, najdroższą częścią wyprawy będą bilety lotnicze i to właśnie od nich uzależnimy termin. Bilety warto kupować nawet na pół roku przed planowaną podróżą, bo można trafić na bardzo atrakcyjne oferty (nawet do 40% taniej). Bilety z przesiadką lub dwoma przesiadkami również będą kosztowały nas mniej pieniędzy, ale więcej czasu – więc trzeba na chłodno przeliczyć plusy i minusy przesiadek i lotów bezpośrednich. W Tajlandii zawsze będzie na nas czekało ciepłe słońce!

Wskazówki dotyczące wyjazdów w kraje egzotycznej Azji jak i również porady dla podróżujących po Europie :) Zapraszamy!

802 874 878

kontakt@pamietnikiagroturystyki.pl